Zegarek na prezent

mechaniczne z mechanizmem balansowym, o napędzie sprężynowym. Posiadają mocną obudowę, aby wytrzymywać działanie zmiennych warunków morskich. W porównaniu z tradycyjnymi zegarami mechanicznymi, konstrukcja chronometru zawiera

Zegarek na prezent

Chronometr mechaniczny został skonstruowany w 1759

Chronometr mechaniczny został skonstruowany w 1759 przez angielskiego stolarza Johna Harrisona.

W nawigacji stosowane były chronometry mechaniczne z mechanizmem balansowym, o napędzie sprężynowym. Posiadają mocną obudowę, aby wytrzymywać działanie zmiennych warunków morskich.

W porównaniu z tradycyjnymi zegarami mechanicznymi, konstrukcja chronometru zawiera szereg nowych rozwiązań. Bęben o zmiennej średnicy, na który nawinięta jest sprężyna, kompensuje spadek siły naciągu towarzyszący odwijaniu sprężyny. Zastosowano też nowy rodzaj wychwytu i zamocowania balansu mniej wrażliwych na drgania z mechanizmem balansowym specjalnej konstrukcji (bimetaliczny włos balansu kompensujący zmiany temperatury).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chronometr


Co kupić na prezent komunijny?

Zakup prezentu komunijnego może dla niektórych okazać się problemem. Dzisiaj wykorzystuje się inne rozwiązania niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Kiedyś wybierało się chociażby zegarek, który miał być taką właśnie komunijną pamiątką. Dzisiaj również w sklepach z zegarkami można znaleźć zróżnicowany asortyment po tym względem. Co więcej naprawdę dobrej jakości zegarek może kosztować w praktyce więcej niż niejeden tablet czy netbook, który obecnie zazwyczaj się wybiera na prezent komunijny. Warto jednak w pierwszej kolejności przede wszystkim postarać się zorientować co dziecko lubi czy co konkretnie chciałoby dostać. Takie prezent będzie zdaje się najbardziej trafiony.


Był on w stanie sam się

Przez sto następnych lat powstało wiele dzieł sztuki zegarmistrzowskiej. Wśród nich był zegar z wychwytem kotwicowym, uznany za najważniejszy wynalazek w zegarmistrzostwie od czasu wynalezienia włosa. Do tej pory osie przekładni zegarowej pracowały w metalowych łożyskach, co wpływało na zużycie części i utratę dokładności. Zegarmistrz Fatio wpadł na pomysł zastosowania rubinu jako łożyska, zarówno na końcu czopa, jak i w otworze płyty. Wprowadzony również został do użytku i produkcji zegarek automatyczny. Był on w stanie sam się nakręcać przez specjalny system ochrony przed wstrząsami. Zastosowano w nim tourbillon, czyli urządzenie obiegowe wychwytu mające kompensować wpływ grawitacji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar



© 2019 http://fsl.org.pl/