Wirtualne, czy tradycyjne?

ch firm. Ich oferta skierowana jest wobec klientów prowadzających samodzielną działalność w różnych sektorach przemysłowych. Dzięki posiadaniu wirtualnego biura nie będą oni musieli zatrudniać sekretarek ani prawników, ponieważ ic

Wirtualne, czy tradycyjne?

Osoby wynajmujące wirtualne biura

Wynajmem wirtualnych biur zajmują się osoby prowadzące działalność gospodarczą polegającą na obsłudze informatycznej i sekretarskiej różnych firm. Ich oferta skierowana jest wobec klientów prowadzających samodzielną działalność w różnych sektorach przemysłowych. Dzięki posiadaniu wirtualnego biura nie będą oni musieli zatrudniać sekretarek ani prawników, ponieważ ich zadania będą wypełniane nawet przez jednego, ale dobrze wykształconego pracownika wirtualnego biura. Pracownicy biura wirtualnego mogą także świadczyć usługi tym spółkom, które poszukują dla siebie lokalu tymczasowego na czas rejestracji swojego przedsiębiorstwa. Ich oferta skierowana jest także do tych właścicieli firm, którzy nie chcą na stałe zatrudniać większej liczby pracowników.


Usługi tłumaczeniowe wykonywane przez wirtualne biura

Pracownicy wirtualnego biura mogą zajmować się nawiązywaniem kontaktów zagranicznych firm, przez które zostały wynajęte. Znają przecież bardzo dobrze profile ich działalności oraz wszystkie posiadane przez nie atuty, dlatego mogą znaleźć dla nich odpowiednich partnerów biznesowych. W razie nadarzającej się potrzeby pracownicy wirtualnego biura mogą także pomagać swoim zleceniodawcom w zakładaniu zagranicznych oddziałów prowadzonych przez nich firm. W trakcie takich działań może także pojawić się potrzeba wykonania usługi tłumaczeniowej, która może zostać podjęta przez pracowników wirtualnego biura lub przez znalezionych tłumaczy zewnętrznych. Widać więc, że posiadanie wirtualnego biura może być bardzo pomocne w czasie rozbudowywania firmy.


Podstawa prawna prowadzenia wirtualnego biura

Podstawą prawną dla prowadzenia wirtualnego biura jest podpisywana umowa. Osoby prowadzące wirtualne biura będą wymagały od swoich klientów przedstawienia różnych dokumentów, na podstawie których będą mogły stwierdzić, że prowadzą oni legalną działalność gospodarczą. Następnie na podstawie poznania profilu działalności swojego klienta oraz jego potrzeb i oczekiwań będzie można określić zakres działalności wirtualnego biura dla niego prowadzonego. Za samą organizację pracy wirtualnego biura będzie odpowiadała ta firma, która wynajęła swoje lokale dla zainteresowanego klienta. Jej pracownicy będą między innymi odbierać korespondencję przychodzącą do ich klienta, odsyłać ją na jego adres oraz informować go o potrzebie załatwienia jakichś spraw urzędowych.



© 2019 http://fsl.org.pl/