O solarach - dla lansu czy faktycznej oszczędności?

nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w nowoczesnych miejscowościach znajdowały się tzw. drzewa fotowoltaiczne. Mogą być one umieszczane na poboczach ulic oraz na chodnikach i pomiędzy domami. Mogą to być zarówno niewielkie drzewa, k

O solarach - dla lansu czy faktycznej oszczędności?

Umieszczanie ?drzew fotowoltaicznych? wśród różnych budynków

Miejscowości zwykle różnią się tym od miast, że nie są w nich stawiane duże galerie handlowe ani muzea czy teatry. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w nowoczesnych miejscowościach znajdowały się tzw. drzewa fotowoltaiczne. Mogą być one umieszczane na poboczach ulic oraz na chodnikach i pomiędzy domami. Mogą to być zarówno niewielkie drzewa, które nie będą tak widoczne, jak i potężne drzewa wychodzące bardzo ponad budynki. W miejscowościach bardzo często stawiane są domy szeregowe i domy bliźniacze, co stanowi ułatwienie dla montażu zbiorczych urządzeń fotowoltaicznych, a jednocześnie właściciele takich domów nie muszą tak skrupulatnie nadzorować ich budowy. Na takich domach mogą być montowane zarówno panele słoneczne, jak i kolektory słoneczne.


Zastosowanie rozwiązań fotowoltaicznych przy budynku szkolnym

Nowoczesne budynki szkolne mogą wyraźnie różnić się od tych budynków, które były stawiane jeszcze kilkanaście lat temu. Przede wszystkim można w nich wdrażać nowoczesne rozwiązania fotowoltaiczne, pozwalające na odciążenie sieci przesyłowych i ochraniające budynki przed konsekwencjami różnych awarii prądu. Na różnych budynkach szkolnych mogą być montowane panele słoneczne, które dostarczają do nich prąd przetworzony z energii słonecznej. Natomiast w tych budynkach szkolnych, w których korzysta się z wody można montować kolektory słoneczne. Pozwalają one na docieplanie wody użytkowej, a także wody znajdującej się w basenie, w którym szkolą się młodzi pływacy. Na placach szkolnych można stawiać również tzw. drzewa fotowoltaiczne.


Montaż inteligentnego domu

Montaż inteligentnego domu ma pozwolić na obsługiwanie domowego oświetlenia i ogrzewania za pomocą pilota zdalnego sterowania. Przy jego wykorzystaniu można zaświecać światło w wybranej części domu oraz wyłączać je w momencie, kiedy nie jest już potrzebne. Jednocześnie ogrzewanie może włączać się w momencie, kiedy temperatura w domu za bardzo się obniży. W skład inteligentnego domu wchodzą także panele słoneczne oraz kolektory słoneczne. Panele słoneczne są w stanie przetwarzać światło słoneczne w energię elektryczną, a dzięki temu pozwalają na zaprowadzenie domowych oszczędności. Natomiast kolektory słoneczne są w stanie ogrzewać wodę użytkową do wybranej przez domowników temperatury.



© 2019 http://fsl.org.pl/