Depilacja brazylijska
Depilacja brazylijska ? rodzaj depilacji intymnej obejmujący usunięcie całego owłosienia z łona, pośladków, warg sromowych oraz okolic odbytu. Czasem pozostawia się wąski pasek włosów nad łechtaczką. Taka częściowa depilacja brazylijska nazywana jest też depilacją francuską.
Depilację brazylijską przeprowadza się za pomocą wosku opartego na wosku pszczelim lub pasty cukrowej. Pojedyncze włoski są usuwane na końcu przy użyciu pincety1.
W zamierzchłych czasach mieszkanki okolic Morza Śródziemnego (Grecja, Rzym, Egipt, Anatolia, Persja) depilowały owłosienie łonowe. Było to podyktowane względami higienicznymi oraz religijnymi. W kulturach tych narodów jakiekolwiek owłosienie na ciele kobiety było nieakceptowane społecznie. W 1987 roku siedem sióstr pochodzenia brazylijskiego, Jocely, Jonice, Joyce, Janea, Jussara, Juracy i Judseia Padilha, otworzyło w Nowym Jorku J. Sisters International Salon, który oferował depilację brazylijską2. Zabieg zyskał popularność w Stanach Zjednoczonych w latach 90. XX wieku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja_brazylijska
Make up na odpowiednio przygotowanej skórze
Wiele kobiet nie może sobie wyobrazić dnia bez zrobienia odpowiedniego makijażu, dzięki któremu będą mogły czuć się odpowiednio dobrze w swojej skórze. Zanim jednak zrobimy konkretny make up musimy skórę przygotować. Zazwyczaj wystarczy regularne czyszczenie i nawilżanie cery, ale raz na jakiś czas warto zrobić peeling i zastosować inne zabiegi kosmetyczne. Takie profesjonalne zabiegi pozwolą odpowiednio przygotować naszą cerę, tak aby wyglądała na zdrową i zadbaną. Wówczas sam makijaż nie musi być intensywny i zakrywać istniejących niedoskonałości, tylko może służyć do delikatnego podkreślenia atutów naszej urody.
Przykładowe zabiegi kosmetologii
W ramach kosmetologii upiększającej wykonywane są np. manicure i pedicure kosmetyczny, makijaż okolicznościowy i trwały, przedłużanie i zagęszczanie rzęs czy henna na brwi i rzęsy. Do tej grupy zalicza się też różnego rodzaju depilacje owłosienia.8 Kosmetologia pielęgnacyjna to zabiegi kosmetyczne, między innymi o działaniu rewitalizującym, regenerującym czy liftingującym, które mają na celu utrzymanie elastyczności skóry i mięśni czy zapobieganie powstawaniu bruzd i zmarszczek. Reprezentatywnymi zabiegami z tej podgrupy są mikrodermabrazja, złuszczanie naskórka czy maski.9 W zakres kosmetologii leczniczej wchodzi terapia schorzeń (zwykle jako wsparcie leczenia dermatologicznego):
zmian barwnikowych skóry (bielactwo nabyte, ostuda, piegi, plamy na grzbiecie dłoni, tatuaż);
uszkodzeń skóry pochodzenia mechanicznego (modzel, nagniotek);
zaburzeń wydzielania potu, chorób łojotokowych skóry (łojotok, łupież owłosionej skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry, trądzik młodzieńczy, przyustne zapalenie skóry);
zmiany w strukturze włosów (siwienie, uszkodzenia włosów i owłosionej skóry głowy);
zmian w obrębie paznokci (bruzdowanie podłużne, bruzdowanie poprzeczne, wrastający paznokieć) itp.10
W łagodzeniu objawów tych schorzeń kosmetolodzy wykorzystują m.in. mezoterapię, radiofrekwencję czy peelingi medyczne.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia#Najwa.C5.BCniejsze_zabiegi